Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Lubiejewska wygrywa w Portugalii

Główne zdjęcie
Ewelina Lubiejewska na najwyższym podium

Ewelina Lubiejewska, zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, wygrała, wśród juniorek, otwarte międzynarodowe Mistrzostwa Algarve czyli południowego wybrzeża Portugalii. Właśnie tam odbywało się zgrupowanie łomżyńskich lekkoatletów przygotowujących się do przełajowych Mistrzostw Polski, które 12 marca odbędą się w Zamościu. Uczennica II LO Łomża w „9 Corta Mato Areias da Sao Joao” wystartowała w tydzień po zdobyciu halowego vice mistrzostwa Polski Juniorów na 3000m.

Ewelina Lubiejewska i Andrzej Korytkowski
Ewelina Lubiejewska i Andrzej Korytkowski
Ewelina i zwyciężczyni biegu z nr 841
Ewelina i zwyciężczyni biegu z nr 841

- Bieg przełajowy został rozegrany w Albureirze na trasach crossowych, na których w grudniu 2010 zostały rozegrane przełajowe Mistrzostwa Europy, a co roku odbywa się tam światowy cross pod patronatem IAAF – relacjonuje Andrzej Korytkowski trener zawodniczki. - Ewelina startując na dystansie 3900m zdecydowanie zwyciężyła w biegu juniorek, a w klasyfikacji Open (z seniorkami) była druga. Przez ponad 2 km dotrzymywała kroku późniejszej zwyciężczyni Seniorek, którą została Ana Cabecinha (Portugalia). Jednak na ostatnim kilometrze wiek i doświadczenie dużo starszej rywalki wzięły górę.
Korytkowski podkreśla, że na strat w portugalskich zawodach zdecydowali się na dwa dni przed imprezą bo w planach były treningi przygotowujące do przełajowych Mistrzostw Polski.
- Gdy nadarzyła się okazja zmierzenia się z rywalkami z zagranicy, do tego na ciężkiej crossowej trasie postanowiliśmy z tego skorzystać, jak widać z dobrym skutkiem – mówi Korytkowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę