Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

IV Etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" 2010/2011

 

 

         W dniu  3 marca 2011 roku o godz. 10.00 w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie, zostanie przeprowadzony  etap wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wezmą w nim udział – 4 osobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki województwa podlaskiego.  Najpierw uczestnicy będą rozwiązywali zadania testowe ze znajomości przyrody  i ekologii, a następnie spróbują  praktycznie rozpoznać rośliny i zwierzęta chronione wyświetlane na monitorze laptopa oraz odczytać tropy zwierząt leśnych na podstawie odlewów. Rywalizację drużyn będzie oceniać komisja, w której zasiądą pracownicy parków krajobrazowych województwa podlaskiego.

       Wszyscy uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście będą mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu flory i fauny Kotliny Biebrzańskiej zwiedzając wystawy stałe i czasowe w Muzeum  Przyrody w Drozdowie.  Ponadto przejdą ścieżką edukacyjną  „Ostoja  Drozdowska”.  W siedzibie Parku udostępnione zostaną  sale ekspozycyjne prezentujące faunę doliny Narwi na odcinku od Łomży do Bronowa  oraz  ekspozycję dotyczącą biologii i ekologii bobra europejskiego.

      Głównym celem konkursu jest poszerzenie wiedzy gimnazjalistów z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego parków krajobrazowych Polski,  rozwinięcie umiejętności rozpoznawania roślin, zwierząt i grzybów, posługiwanie się kluczami do oznaczania gatunków, jak również wymiana doświadczeń między przedstawicielami szkół  i służbami parków krajobrazowych.

     Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo podlaskie podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się  17 maja 2011 roku w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Finał krajowy organizowany jest jako kilkudniowa „zielona szkoła”, w trakcie której, poza częścią konkursową, realizowany jest również program edukacyjny. W finale ogólnopolskim spotykają się i rywalizują ze sobą uczniowie wchodzący w skład najlepszych drużyn reprezentujących 13 województw Polski.

    Współorganizatorem etapu wojewódzkiego konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, zaś sponsorem nagród  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Patronatem medialnym  konkurs objęli: Radio Nadzieja i Tygodnik Kontakty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę