Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Służby miejskie i osiedlowe przygotowane do zimy

400 ton soli zgromadziła Łomża na okres zimowy. Zapasy zrobiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które twierdzi, że do pierwszego śniegu i mrozu jest już przygotowane. W Łomży pojawiło się około 200 pojemników na piasek do posypywania chodników. W pogotowiu czeka kilka pojazdów do odśnieżania i posypywania ulic. Jak mówi Arkadiusz Kułaga dyrektor MPGKiM w Łomży, do akcji gotowych jest 5 posypywarek, 2 koparko-spycharki, 5 ciągników.


W akcji zimowej ma brać udział łącznie 40 pracowników MPGKiM, w tym 7 kierowców. Pozostali będą ręcznie odśnieżać chodniki i place. Dyżury "przedzimowe" mają rozpocząć się już w piątek w nocy.
Na pierwszy śnieg czekają także spółdzielnie mieszkaniowe. Na osiedlu spółdzielni “Perpsktywa” w Łomży pojawiły się okazałe, żółte plastikowe pojemniki na piasek. Spółdzielnia przez okresem jesienno-zimowym wykonała remonty dachów i lodży, oszkliła też wszystkie okienka piwniczne.
Służby w mieście twierdzą, że zima ich nie zaskoczy. Czy będzie dużo pracy – zależeć będzie oczywiście od pogody. Synoptycy przewidują, że śnieg może pojawić się pod koniec tygodnie. Czy to jednak zapowiedź zimy – na pewno nie - mówi dr Ryszard Kozieł z IMGW w Warszawie. Jego zdaniem po kilkudniowym ochłodzeniu i opadach śniegu, w przyszłym tygodniu pogoda znów będzie taka jak dzisiaj.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę