Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Marszałek odpiera zarzuty

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego odpiera zarzuty postawione mu we wtorek przez prokuraturę w Olsztynie. Podczas konferencji prasowej, na której obecni byli także Jacek Piorunek oraz Zbigniew Nikitorowicz, którzy również usłyszeli zarzuty, marszałek Dworzański oświadczył, iż nie przyznał się do żadnego ze  stawianych mu zarzutów. - Nie mam żadnych wyrzutów sumienia, jeżeli chodzi o zatrudnienie tych ludzi. Nie jest prawdą, że ich zatrudnienie jest naruszeniem interesu publicznego, ponieważ ludzie ci ciężko pracują i znakomicie wywiązują się ze swoich obowiązków - mówił marszałek.

Marszałek Jarosław Dworzański wyraził przekonanie, że w toku prowadzonego postępowania zarówno on, jak i członek Zarządu Jacek Piorunek oraz dyrektor Gabinetu Zbigniew Nikitorowicz zostaną oczyszczeni z wszelkich zarzutów.
Odnosząc się do ewentualnej rezygnacji z pełnionej funkcji marszałek Dworzański stwierdził, że „w tej sprawie zechcę się spotkać z tymi, którzy decydowali o moim wyborze, a zatem z klubami radnych PO, PSL i SLD. Zapewniam Państwa, że w ramach tej koalicji, która Marszałka i Zarząd wyłoniła, podjęta zostanie decyzja o dalszym funkcjonowaniu lub rozwiązaniu istniejącego zarządu. Proszę pozwolić, żeby decydowali ci, którzy autentycznie w Sejmiku mają większość i jej nie utracili” - mówił marszałek.

Dodajmy, ze już wczoraj opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do przewodniczącego sejmiku wniosek o zwołanie w trybie pilnym nadzwyczajnej sesji poświęconej tej sytuacji, w której marszałkowi i inni samorządowcy mają postawione zarzuty.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę