Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Kolejna starsza osoba padła ofiarą oszusta

2300 dolarów straciła 74-letnia mieszkanka Grajewa. Do jej domu przyszła kobieta podająca się za pracownicę PCK. Korzystając z chwilowej nieuwagi staruszki ukradła jej oszczędności. Szczegóły sprawy wyjaśniają grajewscy policjanci.

 

Wczoraj do drzwi 74- letniej mieszkanki Grajewa zapukała kobieta, która podała się za pracownicę PCK. Powiedziała, że przyniosła w prezencie koc. Niczego niepodejrzewająca 74-latka wpuściła ją do środka. Warunkiem otrzymania podarunku było pokazanie banknotu, którego numer seryjny rozpoczyna się na literę „D”. Właścicielka mieszkania wyjęła z szafki oszczędności i zaczęła szukać tego właściwego. W tym czasie rzekoma pracownica PCK wykorzystując nieuwagę 74-latki zabrała z szafy schowane pieniądze i wyszła. Łupem oszustki padło 2300 dolarów. Gdy gospodyni zorientowała się, że oszczędności zniknęły natychmiast powiadomiła o zdarzeniu grajewskich funkcjonariuszy.

Policjanci przypominają o rozwadze i zachowaniu ostrożności przy kontaktach z obcymi ludźmi. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod numer telefonu 997 lub 112.

źródło: podlaska.policja.gov.pl

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę