Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Starosta Łomżyński do prezesa Poczty Polskiej: zostawcie nam poczty

Starosta Łomżyński Lech Szabłowski napisał list do Jerzego Jóźkowiaka Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. w związku z planami restrukturyzacji sieci pocztowej obejmującej swoim zasięgiem także te placówki w mieście Łomża i gminach powiatu łomżyńskiego. - Jestem zaniepokojony otrzymanymi informacjami szczególnie, że plany restrukturyzacyjne dotyczyć mają głównie placówek na terenach wiejskich, gdzie poczta stanowi dla jej mieszkańców niezwykle ważny punkt administracyjny – pisze starosta Szabłowski. - Likwidacja takich placówek to nie tylko degradacja dla tego środowiska, ale przede wszystkim utrata pracy przez dziesiątki osób a także utrudniony dostęp do usług pocztowych mieszkańców tych wsi – podkreśla.

Starosta pisze, że otrzymał już pierwsze informacje na temat funkcjonowania nowoutworzonej Filii Urzędu Pocztowego w Śniadowie. „Do tej pory osoby prywatne, firmy, urzędu mogły bezpośrednio odbierać swoją korespondencję i przesyłki w placówce poczty w Śniadowie. Obecnie nie ma takiej możliwości. Mieszkańcy muszą czekać na przybycie listonosza, który odbiera te przesyłki z placówki w Piątnicy i tam też rozlicza się z tych niedoręczonych. Wszelką korespondencję niedoręczoną bezpośrednio przez listonosza można niestety odebrać tylko w placówce w Piątnicy i to w godzinach wieczornych, po powrocie listonosza do palcówki bazowej w Piątnicy. Nadmieniam, iż miejscowość Piątnica leży w odległości około 25 km od miejscowości Śniadowo.”
- Zdaję sobie sprawę, iż w swoich decyzjach kierujecie się Państwo względami ekonomicznymi, ale należy także zadać sobie pytanie o skutki społeczne tych decyzji – napisał starosta, podkreślając, że rynek pracy w ostatnich latach przeżywa trudny okres. - Ograniczone i niewystarczające środki finansowe na przekwalifikowanie takich pracowników oraz często ich wiek powodują, iż dramatycznie zwiększa się liczba osób zagrożonych marginalizacją zawodową i społeczną, których powrót na rynek pracy będzie niezwykle trudny a wręcz niemożliwy. Tak duży pracodawca jakim jest Poczta Polska powinien mieć szczególnie wysoką świadomość i odpowiedzialność społeczną – podkreśla w swoim wystąpieniu Lech Szabłowski.
Na zakończenie listu Starosta Łomżyński pyta „czy likwidacja tysięcy placówek na wsiach faktycznie zredukuje koszty na tyle by uzyskać wystarczające środki na inwestycje i poprawę ogólnej kondycji finansowej poczty?” i czy wobec podjętych już działań „istnieje realna szansa na zachowanie planowanych do likwidacji placówek (w tym także tych na terenie miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego) a tym samym na zachowanie miejsc pracy?”

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę