Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Wyborcza: Ubezpieczony nieubezpieczony

Miesięcznie nawet kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z województwa podlaskiego może mieć problem z dostaniem się do lekarza rodzinnego, mimo regularnie opłacanych składek – alarmują gazeta Wyborcza Białystok. Powód? Brak przepływu informacji na linii ZUS – NFZ. Anna Krysiewicz z ZUS na łamach gazety przyznaje, że problem dotyczy wielu osób i odbija piłeczkę w kierunku NFZ twierdząc, że to ich rejestr jest dziurawy. Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ-u bagatelizuje problem i twierdzi, że dotyczy jedynie garstki pacjentów.

Jak zauważa gazeta innego zdania co do skali problemu jest doktor Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Zielonogórskiego Porozumienia Lekarzy Rodzinnych, która na bieżąco monitoruje sprawę. Z wyliczeń jej oraz kolegów - lekarzy z innych województw wynika, że skala problemu jest zatrważająca. Co miesiąc tylko w woj. podlaskim nieubezpieczonych - mimo opłacenia składki zdrowotnej - jest kilkadziesiąt tysięcy osób. A to ważne, bo według NFZ nieubezpieczone są również niektóre dzieci do 18. roku życia, kobiety w ciąży, emeryci i renciści, czyli osoby, którym według przepisów należy się bezpłatna opieka zdrowotna. Ale także osoby prowadzące działalność gospodarczą czy pracownicy firm, które zmieniają swoje struktury.

źródło: Ubezpieczony nieubezpieczony. Bałagan na łączach - Gazeta Wyborcza Białystok


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę