Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Pierwsze czytanie budżetu miasta na 2011 rok

Na niespełna dwa tygodnie przed upływem ustawowego terminu w którym trzeba uchwalić budżet Łomży na 2011 rok radni miasta przeprowadzili formalnie pierwsze czytanie, projektu planu tegorocznych dochodów i wydatków miasta. Zarówno dochody jak i wydatki miasta maja być wyraźnie większe od ubiegłorocznych, przy czym wydatki zakładane są na poziomie o 35 mln zł wyższym niż dochody, a deficyt zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Projekt budżetu przygotował poprzedni prezydent Jerzy Brzeziński, a obecny Mieczysław Czerniawski póki co nie zgłosił do niego żadnych autopoprawek jedynie godząc się bądź na wprowadzenie niewielkich zmian proponowanych przez radnych podczas debat na komisjach.

„Dochody budżetu miasta Łomży na 2011r  zostały oszacowane na kwotę 275.472.534 złote, co stanowi 117,42 % w stosunku do pierwotnego planu na 2010 r oraz 105,10 % przewidywanego wykonania  roku 2010.(...) Ostatecznie wydatki budżetowe określone zostały na kwotę 310 393 110 złotych. (…) Deficyt   budżetu  miasta w wysokości 34 920 576 zł (...) Przyjęte wielkości nie w pełni zabezpieczają zgłoszone potrzeby" – czytamy w podsumowaniu projektu budżetu.
Z ponad 310 milionów wydatków niemal równe 100 milionów zaplanowano na inwestycje. To przede wszystkim wydatki na inwestycje które uzyskały dofinansowanie unijne i są realizowane kolejny rok (i kolejny raz środki te znajdują się w budżecie). Największą z nich – szacowaną w tym roku na ponad 27 mln zł - jest usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – ul. Piłsudskiego (od ul.Sz. Zambrowska do ul. Poznańskiej), Al. Legionów (od ul. Piłsudskiego do granic miasta) i Spokojna (od obecnego zakończenia do ul. Piłsudskiego). Kolejną pod względem wielkości środków – niemal 25 mln zł - jest rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży  i okolic -II  etap w ramach której mamy kupić 22 nowe autobusy komunikacji miejskiej (mają dotrzeć do miasta w kwietniu). W projekcie budżetu zapisanych jest także ponad 17 mln zł na budowę systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin w Miastkowie, oraz ponad 13 mln zł na bulwary.
W sumie na 99 mln 696 tys 210 zł, które zapisane są na inwestycje środki własne miasta to jedynie
własne 17 mln 170 zł. Ponad 38 mln zł ma pochodzić z dotacji w ramach programów finansowanych z środków unijnych, a niemal równe 35 mln zł to kredyty i pożyczki jakie miasta musi zaciągnąć aby planowane inwestycje zrealizować.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę