Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kolejna ciężarówka nakrętek dla Maciusia

- Maciuś już sam przewraca się z placów na brzuszek, łapie obiema rączkami, przy pomocy rehabilitanta próbuje się podpierać, coraz więcej mówi - cieszy się mama Ewa Kowalewska. Maciuś ma już 19 miesięcy. Urodził się jako wcześniak, a w okresie noworodkowym przeżył trzykrotne krwawieniach śródmózgowe i hiperamonemię... Zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym. Teraz dzięki intensywnej rehabilitacji jego stan jest coraz lepszy... Maciusia w Łomży znają niemal wszyscy. To właśnie dla niego od kilku miesięcy zbierane są nakrętki w przedszkolach, szkołach, sklepach...

W ubiegłym tygodniu przed dom państwa Kowalewskich przy ul. Strzelców Kurpiowskich podjechała duża ciężarówka. Otworzyły się drzwi garażu. Cały, pod sam sufit wypełniony był workami w których znajdowały się plastikowe korki po napojach, sokach, mleku, środkach czystości itp.
- To już drugi transport. Poprzednim razem było tego 2350 kg, teraz jest trochę mniej - mówiła mama Ewa Kowalewska.
W akcję zbierania nakrętek dla Maciusia zaangażowała się praktycznie cała Łomża i okolica, ale   nie tylko. Nakrętki zbierają także w Suwałkach, Grajewie, Ostrołęce, Warszawie, Białymstoku a nawet w Nowym Mieście nad Pilicą i w Gdańsku.
- Wszystkim Państwu, którzy zbieracie nakrętki dla naszego synka serdecznie dziękujemy - mówi mama Maciusia.
To właśnie dzięki tym nakrętkom Maciuś może mieć profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. Kosztuje on 10 tysięcy złotych, a jedna tona nakrętek to tysiąc złotych.   
- Mamy już ponad cztery tony nakrętek i wierzymy, że już niedługo uda nam się uzbierać na ten wymarzony fotelik - dodaje pani Ewa.
Ten fotelik, to sprzęt rehabilitacyjny na który czeka Maciuś. Właśnie dzięki rehabilitacji malec rozwija się najszybciej jak może. Choć w stosunku do rówieśników został daleko z tyłu, to rodzice i  opiekujący się chłopcem lekarze i rehabilitanci wierzą, że uzyska sprawność ruchową pozwalającą normalnie żyć.
- Teraz Maciuś ma pięć razy w tygodniu zajęcia rehabilitacyjne i naprawdę widać jej efekty - mówi mama. -  Maciuś już sam przewraca się z placów na brzuszek, łapie obiema rączkami, coraz więcej mówi - dodaje pani Ewa dziękując lekarzom i rehabilitantom, którzy okazują Maciusiowi i jemu najbliższym wiele ciepła. 

Więcej informacji o akcji i Maciusiu na stronie internetowej prowadzonej przez mamę chłopca: www.maciekkowalewski.cba.pl

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę