Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Czerniawski do Grabarczyka: na przebudowę Wojska Polskiego potrzebujemy 53 mln zł

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski spotkał się wczoraj w Zambrowie z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Podczas tego prezydent przekazał ministrowi pisma dotyczące przyśpieszenia budowy obwodnicy miasta Łomża oraz wsparcia finansowego przebudowy drogi krajowej Nr 61 w granicach Łomży. Na przebudowę trzech kilometrów ulicy Wojska Polskiego miasto chce od rządu wsparcia w wysokości 53 mln zł.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej łomżyńskiego ratusza prezydent Czerniawski
w piśmie przekazanym ministrowi Grabarczykowie zwrócił się z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na wykonanie projektu budowlanego, a następnie realizację odcinka drogi S-61 stanowiącego obwodnicę Łomży.
- W piśmie dotyczącym ulicy Wojska Polskiego, biegnącej w ciągu drogi krajowej nr 61,  prezydent zwraca uwagę na jej bardzo zły stan techniczny  i nawierzchnię niedostosowaną do występującego obciążenia ruchem – czytamy w informacji. -  Prezydent Mieczysław Czerniawski poinformował również, że w końcowej fazie opracowania jest zlecony przez Miasto projekt przebudowy drogi krajowej nr 61 o długości 3 km na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Zamiejskiej oraz o szacowanych kosztach realizacji tej inwestycji, które przekraczają możliwości finansowe Łomży.
„W tej sytuacji zwracam się do Pana Ministra o pomoc w uzyskaniu dofinansowania do kosztów przebudowy drogi krajowej nr 61 w granicach  Łomży, w wysokości 53 mln zł, ze środków, jakie pozostają niewykorzystane w wyniku rozstrzygnięcia przetargów na zadaniach dofinansowywanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” - kończy swój list prezydent.

Przypomnijmy, że podczas wczorajszej wizyty w Wasilkowie, gdzie oficjalnie oddano od użytku obwodnicę miasta minister Cezary Grabarczyk zapewniał że pieniądze, które zostały zaoszczędzone na przetargu dotyczącym Augustowa, zostaną w województwie podlaskim.
„Moim życzeniem będzie, aby te środki - blisko 400 mln - zostały zainwestowane tu na Podlasiu, tu, gdzie pojawiły się w postaci oszczędności przy rozstrzyganiu przetargu na obwodnicę Augustowa” - powiedział minister.
To właśnie budowa obwodnicy Augustowa jest dofinansowywana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę