Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Kolejne zarzuty dla zastępcy byłego prezydenta Łomży

Marcin Brunon S., były zastępca prezydenta Łomży do spraw gospodarczych, usłyszał kolejne prokuratorskie zarzuty. Przedstawili mu je prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Jak mówi prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy tej prokuratury, zarzuty mają związek z wyjaśnianą od 2009 roku „sprawą Lidla”. Białostocka prokuratura zajęła się sprawą po doniesieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego funkcjonariusze w wakacje 2009 roku przeprowadzili w łomżyńskim ratuszu kontrolę, a w jej następstwie CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wraz z Marcinem S. zarzuty usłyszał także Jan K. - urzędnik ratusza.

- Generalnie zarzuty mają związek z wydaną w czerwcu 2007 roku decyzją administracyjna dotycząca pozwolenia na budowę u zbiegu ulic Sikorskiego i Legionów obiektu wielkopowierzchniowego – mówi prokurator Adam Kozub. - Lokalizacji w tym miejscu takiego obiektu nie przewidywał plan zagospodarowania przestrzennego – dodaje prokurator.            
Zarówno Marcinowi S. jak i Janowi K. przedstawiono zarzuty z artykuł 231 paragraf 1 i 2 Kodeksu Karnego. Prokurator nie chciał ujawnić czy obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 

Przypomnijmy to już kolejne zarzuty jakie ma przedstawione były zastępca prezydenta Łomży. W  listopadzie 2009 roku w ramach śledztwa prowadzonego przez białostocką Prokuraturę Okręgową  w związku ze sprzedażą działki przy ul. Poligonowej zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw tzw. urzędniczych polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę przedstawiono ówczesnemu prezydentowi Łomży Jerzemu B. i jego ówczesnemu zastępcy  Marcinowi S. Nadto Marcinowi S. zarzucono także popełnienie oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłanianie do podrobienia dokumentu. Wówczas obaj nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Zarówno to śledztwo, jak i śledztwo „w sprawie Lidla” jest w dalszym ciągu prowadzone

***
Art. 231 KK
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę