Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pieniądze zaoszczędzone na przetargu dot. obwodnicy Augustowa mają zostać w Podlaskiem

Na razie nie ma deklaracji ze strony ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, kiedy i jakie kwoty zostaną przekazane na budowę dróg w naszym regionie. Minister, który był w poniedziałek (14.02) w Wasilkowie na oficjalnym otwarciu obwodnicy, zapewniał jednak, że pieniądze, które zostały zaoszczędzone na przetargu dotyczącym Augustowa, zostaną w województwie podlaskim. "Moim życzeniem będzie, aby te środki - blisko 400 mln - zostały zainwestowane tu na Podlasiu, tu, gdzie pojawiły się w postaci oszczędności przy rozstrzyganiu przetargu na obwodnicę Augustowa" - powiedział minister.

O to, by te zaoszczędzone przy przetargu pieniądze trafiły na budowę drogi S8, zabiegają mieszkańcy województwa podlaskiego. W styczniu rząd przyjął program budowy dróg, w którym te z naszego regionu zostały zaplanowane z opóźnieniem.

Minister Grabarczyk podkreśla jednak, że decyzja o tym, jakie to będą pieniądze i kiedy zostaną przekazane, nie może być podjęta, zanim nie będzie decyzji środowiskowych dotyczących tych tras. "Decyzje środowiskowe zostały zaskarżone i Sąd Administracyjny uznał, że zostały przygotowane z naruszeniem prawa - zostały uchylone. Bez prawomocnej decyzji środowiskowej nie możemy kontynuować prac przygotowawczych" - wyjaśnił Cezary Grabarczyk.

Droga S8 prowadząca z Warszawy do Białegostoku znalazła się na liście rezerwowej. Jej przebudowa może się zacząć do 2013 roku tylko pod warunkiem, że znajdą się dodatkowe pieniądze.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę