Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Poszukujcie miłości czystej...

Około 350 osób, przede wszystkim nastolatków, przyszło w piątkowe popołudnie do auli II LO w Łomży, gdzie odbywał się „walentynkowa debata” pt. „Dam ci wszystko to co lubię, ale siebie dam po ślubie”. Spotkanie o czystości przedślubnej, czyli życiu bez seksu przed ślubem niemalże w przeddzień walentynek zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. - Chcemy sprawić aby to komercyjne święto nabrało chrześcijańskiego wymiaru – mówił ks Robert Śliwowski, asystent kościelny KSM, przyznając, że wybór daty tego spotkanie nie był przypadkowy.

Ks. dr  Dariusz Tułowiecki
Ks. dr Dariusz Tułowiecki
Ks. Robert Śliwowski
Ks. Robert Śliwowski
Agnieszka i Karol
Agnieszka i Karol
Ks. dr Mirosław Brzeziński
Ks. dr Mirosław Brzeziński

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość by całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. W Łomży ponownie reaktywowano je w ubiegłym roku, a inicjatywę ożywienia ludzi młodych do odpowiedzialności za siebie i Kościół podjęto niejako przy okazji peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny - patronki KSM i Ruchu Czystych Serc, stawiając Jej osobę jako przykład do naśladowania.
Debaty walentynkowe – poza Łomża, odbędą się także w Kolnie i Ostrołęce - organizowane są  przy okazji liturgicznego wspomnienia świętego Walentego. Jak podkreślają organizatorzy ich celem jest inspirowanie młodych do przemyśleń i zwrócenie uwagi na chrześcijańską wizję narzeczeństwa i rodziny.
- W USA jest teraz moda na czystość – mówił do młodych socjolog  ks. Dariusz Tułowiecki podkreślając, że jest coraz więcej inicjatyw mówiących o tym. - Zbadań wychodzi, że swoistą receptą na udane małżeństwo jest głęboka religijność i czystość przedślubna. - W tych grupach jest najmniej rozpadów małżeństw, i problemów z wychowaniem dzieci – podkreślał socjolog.    
Przedstawiając natomiast wyniki polskich badań dotyczących seksualności młodych ks Tułowiecki mówi, że wychodzi z nich, iż mamy do czynienia z niejako „obniżeniem moralności”, przy czym w większym stopniu dotyczy to młodych dziewcząt niż chłopców.

O wyzwaniu jakim jest czystość przedślubna młodym mówili także Marek Filar z Centralnej Diakonii Ewangelizacji, teolog moralista ks. Jan Pieńkosz, oraz narzeczeni z Białegostuku Agnieszka i Karol.
- Łatwiej jest o tym mówić ludziom obcym niż tym których się zna – tłumaczył zaproszenie na to spotkanie właśnie pary narzeczonych z Białegostoku ks Śliwowski.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę