Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni gminy Przytuły wygasili mandat wójta, który zrezygnował z pełnienia funkcji

"Decyzję o rezygnacji z mandatu wójta gminy Przytuły podjąłem bez żadnych zewnętrznych presji, zgodnie z moim sumieniem" - powiedział w swoim oświadczeniu odchodzący ze stanowiska Rafał Demby. 26-letni wójt, najmłodszy w regionie zrezygnował z pełnienia tej funkcji. W czwartek (10.02) radni wygasili jego mandat.

Podczas sesji Rady Gminy Rafał Demby nie wyjaśnił, dlaczego podjął taką decyzję. Natomiast w Przytułach był nasz reporter, któremu udało się porozmawiać z byłym już wójtem.

Na pytanie, skąd decyzja o odejściu, Rafał Demby powiedział: "Człowiek z boku się przyglądał i myślał, że nie jest to trudne zadanie, ale jednak ciężko pewnym sprawom podołać". Przyznał, że obowiązki, które ciążą na wójcie, to za dużo.

Uchwała Rady Gminy, która wygasza mandat, trafi teraz na biurko wojewody podlaskiego. Ten przekaże ją premierowi z wnioskiem o powołanie zarządcy komisarycznego i wyznaczenie terminu wyborów. Zgodnie z przepisami muszą się one odbyć w ciągu 90 dni.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę