Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Wybory na wsi...

Ruszyła procedura związana z wyborami do izb rolniczych. Te mają odbyć się 3 kwietnia 2011 r. Do wczoraj należało powołać komisje wojewódzki przeprowadzające wybory do rad powiatowych tej izby. W województwie podlaskim komisja ta liczy 11 osób. Izby są rolniczym samorządem zawodowym, działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym interesy zrzeszonych w nim podmiotów.

Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej na posiedzeniu 31 stycznia 2011 roku, na podstawie art. 26 ust. , pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych, uchwaliło powołanie Komisji Wojewódzkiej do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej.
Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej na posiedzeniu 31 stycznia 2011 roku, na podstawie art. 26 ust. , pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych, uchwaliło powołanie Komisji Wojewódzkiej do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej.

Podstawę prawną działalności samorządu rolniczego w Polsce stanowi ustawa z dnia 14 grudnia 1995 roku o izbach rolniczych. Wybory Podlaskiej Izby Rolniczej są dwustopniowe. W pierwszym etapie z każdej gminy wybierani są dwaj delegaci (lub jeden, jeżeli obszar użytków rolnych gminy nie przekracza 4 tys. ha). Wybrani delegaci wchodzą w skład tzw. Rady Powiatowej, która - na swym pierwszym posiedzeniu - wybiera spośród siebie Przewodniczącego i Delegata. Te dwie osoby wchodzą w skład nowego Walnego Zgromadzenia Izby, którego kadencja trwa 4 lata.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 14 marca jest czas na zgłaszanie kandydatów na członków  rad powiatowych izby rolniczej do znajdujących się w urzędach gmin, komisji okręgowych. Każdy z kandydatów podczas rejestracji musi przedstawić listę poparcia - co najmniej 50 podpisów .

Dodajmy, że czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach powszechnego samorządu rolniczego mają: członkowie Izby, którymi są: podatnicy podatku rolnego, podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadających w nich wkłady gruntowe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę