Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie: onet.pl

Wniosek o ekshumację szczątków dowódcy obrony Wizny

Wojewoda podlaski skierował do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wniosek dotyczący ekshumacji szczątków kpt. Władysława Raginisa, dowódcy obrony odcinka Wizna. Chce ją przeprowadzić stowarzyszenie „Wizna 39”, które propaguje historię obrońców Wizny.

Ekshumacja miałaby ostatecznie potwierdzić, czy w miejscu koło Góry Strękowej, przy szosie do Białegostoku, rzeczywiście spoczywają szczątki kapitana Raginisa. Miałyby być ekshumowane, przeniesione na wzgórze, w miejsce gdzie zginął i tam godnie pochowane i upamiętnione. To samo miałoby się stać z innymi szczątkami poległych w tym miejscu.

Wniosek o ekshumację, stowarzyszenie skierowało do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, a ten wystąpił o opinię do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Dyrektor gabinetu wojewody Daniel Szutko powiedział PAP w czwartek, że opinia Rady jest dla urzędu kluczowa. Wiąże się z tym również ewentualne sfinansowanie prac ekshumacyjnych, przynajmniej częściowo, przez Radę.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę