Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wolontariuszki z zagranicy uczą kolneńskich uczniów

Wolontariuszki z Gruzji i Hiszpanii uczą w kolneńskich szkołach. Poznają w ten sposób nasz kraj, a jednocześnie prezentują uczniom kulturę swoich ojczyzn.

Jedna z nich, Nadia, uczy tańca gruzińskiego, prowadzi także zajęcia dla dzieci uzdolnionych plastycznie. Mówi, że bardzo cieszy się z wyjazdu, ma wiele planów i chce zrobić wiele rzeczy. Dodaje, że to jej pierwszy wyjazd zagraniczny, a Polska bardzo jej się podoba.

Do Kolna przyjechała także Veronica z Hiszpanii.

Wolontariuszki realizują projekty w ramach Wolontariatu Europejskiego - programu, który realizuje Fundacja im. Roberta Schumana. Dzięki niemu młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w kilkudziesięciu krajach. "Fundacja opłaca przejazd i pokrywa koszty pobytu wolontariusza. Natia i Veronica przyjechały do Kolna ze względu na współpracę licealnego Euro Klubu z Fundacją Schumana" - mówi Michał Pakuliński z kolneńskiego ośrodka kultury. "Każda z wolontariuszek ma swoje hobby i swoją wizję zajęć" - dodaje.

W ubiegłym roku w Kolnie były wolontariuszki z Armenii i Francji.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę