Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie: parlamentarzyści walczą wspólnie o drogę S8

Twierdzą, że jeszcze jest o co walczyć i że jest szansa na przyspieszenie budowy dróg w naszym regionie, przy czym główny nacisk kładzie się na krajową "ósemkę". Chodzi o ponad 40 kilometrów, których modernizacja, zgodnie z przyjętym przez rząd "Programem budowy dróg krajowych", opóźni się.

12 z 18 podlaskich parlamentarzystów wzięło udział w poniedziałkowym (31.01) spotkaniu u prezydenta Białegostoku. "Wypracowaliśmy wspólne stanowisko do premiera" - mówi Tadeusz Truskolaski. We wtorek w Sejmie podpiszą wypracowane stanowisko do premiera. Mają w nim być zawarte argumenty przemawiające za tym, że modernizacja krajowej "ósemki" to poprawa bezpieczeństwa i rozwój regionu. Jak mówili posłowie i samorządowcy - najważniejsze jest utrzymanie pieniędzy na przygotowywanie dokumentacji.

Według GDKiK w Białymstoku - na to i na wykup gruntów potrzeba około 120 mln złotych, a na całą inwestycję - prawie 1,770 mld złotych. Posłowie - niezależnie od opcji politycznej, zapewniali, że w sprawie modernizacji podlaskich dróg mówić będą jednym głosem. Planowane są też kolejne takie spotkania parlamentarzystów z władzami samorządowymi. Kolejne ma się odbyć u marszałka województwa podlaskiego.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę