Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

CBA: prezydenta zięć w ratuszu jest legalnie

Centralne Biuro Antykorupcyjne uznało, że zatrudnienie na stanowisku doradcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego jego zięcia Macieja Wałkuskiego było zgodne z prawem. - Sprawdziliśmy podstawy prawne i okoliczności zatrudnienia prezydenckiego zięcia w łomżyńskim ratuszu i na tym etapie CBA nie stwierdziło złamania lub naruszenia prawa mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - My sprawdzaliśmy tylko aspekty prawne. Nie odnosimy się do stronty etycznej tego przypadku – dodaje Dobrzyński.

CBA  sprawą zatrudnienia w łomżyńskim ratuszu prezydenckiego zięcia zainteresowało się po doniesieniach medialnych. Jak podaje Dobrzyński analizowano te informacje, agencji CBA przeprowadzili rozmowę z prezydentem, a także sprawdzili dokumentację i wyszło im, że wszystko to odbyło się zgodnie z prawem.
Maciej Wałkuski, zięć prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, jest jednym z czterech doradców prezydenta Łomży, ale bezpośrednio nie podlega pod teścia, tylko pod zastępcę prezydenta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę