Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni nie poparli wójta - szkoła w Żelechach zostaje

Szkoła podstawowa w Żelechach zostaje - radni gminy Piątnica nie poparli pomysłu wójta o jej wygaszeniu. Wójt Piątnicy Edward Łada starał się przekonać radnych do reorganizacji sieci szkół poprzez zamknięcie najmniejszej w gminie szkoły w Żelechach i pozostawienie tylko klas I-III w dwóch innych placówkach - w Rakowie i Kisielnicy, co przyniosłoby samorządowi oszczędności około 1,5 mln zł rocznie.

Po rozmowach z rodzicami, zdecydował o pozostawieniu dwóch szkół, jednak zdecydowanie opowiadał się za zlikwidowaniem najmniejszej - tej w Żelechcach. "W tym roku chodzi do niej niewiele ponad 30 dzieci z dwóch wsi, a dane wskazują na to, że z roku na rok będzie ich coraz mniej"- argumentował Edward Łada na spotkaniu z rodzicami. Ci sprzeciwiali się tej decyzji także ze względu na to, że ich dzieci musiałyby codziennie dojeżdżać po kilka kilometrów do nowej szkoły.

Podczas niedzielnej (30.01) sesji poparli ich także radni - 9 zagłosowało przeciw propozycji wójta, tylko 4 wstrzymało się od głosu.

Zdaniem wójta pozostawienie sieci szkół w niezmienionym stanie spowodować może, że za kilka lat trzeba będzie podjąć decyzję o likwidacji większej liczby szkół niż tylko ta jedna obecnie uratowana przez determinację rodziców.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę