Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Sądowych potyczek wokół Pepees-u ciąg dalszy

Wczoraj informowaliśmy o wyroku białostockiego sądu który m.in. unieważnił uchwały podejmowane podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PEPEES SA z maja 2009 roku, teraz jest postanowienie sądu odnośnie m.in. uchwał podejmowanych podczas Walnego z czerwca 2010 roku. Sąd Okręgowy w Białymstoku postanowił zawiesić to postępowanie. Jak podała spółka w komunikacie „w ustnych motywach postanowienia Sąd stwierdził, iż istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia będzie mieć ustalenie czy (w związku z wydanym dzień wcześniej wyrokiem – dop.red.) Midston Developments Limited ma prawo wykonywania prawa głosu.

Sąd Okręgowy w Białymstoku tym razem rozpatrywał sprawę z powództwa firmy Perła Browary Lubelskie S.A., która jest także akcjonariuszem łomżyńskiego Pepees-u. Firma ta wniosła o uchylenie lub stwierdzenie nieważności uchwał Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 30 czerwca 2010 r. oraz o stwierdzenie nieistnienia organów Spółki.

Przypomnijmy w środę Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał wyrok w innej sprawie dotyczącej Pepees-u i orzekł m.in. że w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych przez głównego akcjonariusza, Midston Developments nie może wykonywać prawa głosu z 21.156.023 akcji Spółki. Wyrok ten nie jest prawomocny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę