Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Pepees przed sądem przegrał, ale i trochę wygrał...

Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał, że uchwały ZWZA łomżyńskiej spółki Pepees z maja 2009 r. są nieważne, ponieważ do udziału w walnym nie dopuszczono głównego akcjonariusza, kojarzoną z Hubertem Gierowskim firmę Midston Developments Limited. Jedna z podjętych wówczas uchwał dotyczyła kolejnej emisji akcji spółki, co mogło doprowadzić do tego, że udział tego inwestora w kapitale spółki, szacowany teraz na około 35 proc., spadłby do 11 proc.

Wyrok sądu w Białymstoku dotyczy trzech pozwów które sąd połączył w jedną sprawę. Akcjonariusze Pepeesu (Midston i Browar Perła – także kojarzona  Gierowskim) zaskarżyli uchwały ZWZA spółki z 2009 r. ze względu na niedopuszczenie Midstona, decyzją zarządu Pepeesu, do udziału w walnym zgromadzeniu. Z kolei Pepees wytoczył sprawę Midstonowi o ustalenie, że ten utracił prawa wykonywania głosu z posiadanych akcji ze względu na naruszenie obowiązków informacyjnych.
Wczoraj sąd uwzględniając wnioski Midston i Browar Perła unieważnił w sumie 21 uchwał ZWZA, uznając, że Midston został niedopuszczony do udziału w ZWZA bezzasadnie. Jednocześnie sąd uznał część argumentów Pepeesu dotyczących naruszenia obowiązków informacyjnych przez głównego akcjonariusza. Jak podała spółka w komunikacie Sąd Okręgowy w Białymstoku ustalił, że Midston Developments nie może wykonywać prawa głosu z 21.156.023 akcji Spółki.
Wyrok nie jest prawomocny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę