Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd: spółce Zamteks brakuje pieniędzy, na ogłoszenie upadłości

Stan finansowy Zamteksu nie pozwala na rozpoczęcie postępowania upadłościowego tej firmy - orzekł Sąd Gospodarczy w Łomży. Sąd odrzucił wniosek władz spółki o ogłoszenie upadłości ze względu na to, że nie mogłaby ona nawet opłacić działalności syndyka.

Prezes Zamteksu Krzysztof Zaręba przyznał, że spodziewał się takiego orzeczenia. Umożliwia ono rozpoczęcie starań o wypłatę pracownikom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 3-miesięcznych pensji, wypowiedzeń i odpraw.

Władze spółki prowadzą także rozmowy, które mogą doprowadzić do pozyskania przez nią pieniędzy m.in. z dzierżaw i wynajmu, co pozwoliłoby na zgromadzenie środków niezbędnych, by ponownie wystąpić z wnioskiem upadłościowym.

Jedyną szansą na przetrwanie Zamteksu, choć także w ograniczonym zakresie, byłoby oddłużenie jej przez Skarb Państwa. W oddłużonej i zrestrukturyzowanej firmie mogłoby znaleźć zatrudnienie kilkadziesiąt osób. Obecnie pracuje w niej ponad 130 osób, które od kilku miesięcy nie otrzymują wypłat.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę