Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Narew już nie rośnie

Po gwałtownym przyroście wody w Narwi koło Łomży w ubiegłym tygodniu od dwóch dni rzeka już tak szybko nie podnosi się. W niedzielę rano poziom Narwi wynosił tu 416 cm i w ciągu ostatnich 24 godzin nie zmienił się. Hydrolodzy prognozują, że w ciągu najbliższej doby w zlewni Narwi przewiduje się głownie opadanie oraz stabilizację stanów wody w strefie wody wysokiej.

Przypomnijmy na początku tygodnia Narew w Łomży rosła o około 20 cm na dobę. Teraz wzrosty jeśli są to tylko symboliczne. Poziom 416 cm jest o 16 cm powyżej stanu ostrzegawczego, ale i o ponad 30 cm poniżej alarmowego, co oznacza, że przynajmniej na razie zagrożenie powodziowego nie ma.
Także w okolicach  Wizny Narew od mniej więcej tygodnia ustabilizowała się na poziomie ok. 436 cm. To znacznie powyżej stanu ostrzegawczego, a także poniżej – choć tylko o 7 cm – od stanu alarmowego. 

Stan alarmowy kilka dni temu przekroczyła za to Biebrza w Osowcu. Poziom wody wynosi tu 414 cm. To 4 cm powyżej alarmu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę