Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Marszałek docenił...

Niemal 900 tysięcy złotych rozdzielił zarząd województwa podlaskiego pomiędzy instytucje, organizacje i stowarzyszenia. Pieniądze to dotacje na działania w dziedzinie kultury, podtrzymywania tradycji narodowej i rozwoju świadomości obywatelskiej, a także na rzecz mniejszości narodowych. Do Łomży z tej kwoty trafi tylko ok. 60 tys zł.

Jak informuje Jan Kwasowski rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego na konkurs wpłynęło 258 ofert, z których 200 skierowano do oceny merytorycznej Tej dokonała specjalna komisja, a zarząd województwa przy wyborze projektów do realizacji kierował się jej rekomendacjami.

Z łomżyńskich projektów największą pulą pieniędzy – 20 tys zł – doceniono „Moje miasto - Off Festival” w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, przy czym tym razem formalnie z wnioskiem wystąpiła Parafia Rzymskokatolicka pw. Krzyża Świętego w Łomży.
Ta sama parafia dostała także 10 tys zł na organizację piątego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”.
20 tys zł otrzymało także Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży, które w ramach tego ma zrealizować dwa projekty: Międzynarodowy Plener Plastyczny „Aż do źródeł” (dotacja 5 tys zł) i Narew: ludzie, przyroda, kultura    - projekt obejmujący konkurs na reportaż, esej o tematyce narwiańskiej (15 tys zł) .
Wśród szczęśliwców znalazło się także łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, któremu zarząd przyznał 9 tys zł dotacji na kontynuację tłumaczenia „Księgi pamięci gminy Łomża”, red. Jom - Tow Lewinski, Tel Awiw 1952.
Ostatni projekt z Łomży, który uzyskał uznanie i kasę to II Międzynarodowy Konkurs Twórczego Działania, pod hasłem „Kobieta” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Dotacja w tym wypadku wynosi 3 tys zł.    

Z regionu pieniądze – 5 tys zł – przyznano Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” z siedzibą w Kolnie, na realizację projektu Muzyczne Barwy Podlasia.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę