Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Możliwe podtopienia

Ciągle podnosi się poziom głównych rzek w regionie. Hydrolodzy już ostrzegają, że Narew w Wiźnie w najbliższym czasie może przekroczyć stan alarmowy. Dziś rano do osiągnięcie tego pułapu brakowało już tylko 5 cm. Tymczasem zgodnie z ostrzeżeniem IMGW w ciągu najbliższej doby w zlewniach górnej i środkowej Narwi oraz Biebrzy przewiduje się przeważnie wzrosty stanów wody związane ze spływem wód roztopowych oraz dalszym przemieszczaniem wody w zlewni.

Poziom wody w Wiźnie w ciągu doby podniósł się o 2 cm, podczas gdy w ostatnich dniach przyrost wynosił ok. 7 cm. Teraz szybciej ponosi się rzeka w Łomży. W ciągu doby – według danych IMGW – przybyło tu aż 13 cm wody. Dziś rano poziom Narwi w Łomży (Piątnicy) wynosił 363 cm i do osiągnięcia stanu ostrzegawczego brakowało jeszcze 37 cm. 

W wydanym przed południem ostrzeżeniu w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego i alarmowego Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW zagrożeniu nadało drugi, w trzystopniowej skali, stopień.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę