Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Piorunek: 352 mln zł z RPO jak nie na lotnisko, to na drogi

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Jeśli nie będzie możliwe wybudowanie regionalnego lotniska do 2015 roku, ponad 350 mln zł, dziś zarezerwowane z funduszy unijnych na lotnisko, powinno zostać przekazane na budowę dróg. Tak uważa Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego. Jak twierdzi tak samo myślą pozostali członkowie zarządu.

Budowa lotniska regionalne w Sanikach pod Tykocinem stanęła pod znakiem zapytania po uchyleniu przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, wydanej wcześniej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku decyzji środowiskowe. Bez tego dokumentu samorząd województwa podlaskiego nie może się ubiegać o pozwolenie na budowę lotniska. Tymczasem lotnisko którego koszt budowy szacuje się na koło pół miliarda złotych musi powstać w ciągu czterech lat, bo gro zarezerwowanych na nie środków – 352 mln zł - ma pochodzić z dotacji ze środków unijnych w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te bowiem muszą zostać wydane do końca 2015 roku inaczej przepadną.  
- Będziemy walczyć aby tę decyzję (decyzję środowiskową – dop.red.) szybko poprawić i tą inwestycję rozpocząć – mówił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, w porannej rozmowie na antenie Radia Nadzieja. - Jeśli to będzie niemożliwe, wśród członków zarządu jest przekonanie aby te wszystkie pieniądze które są zarezerwowane na lotnisko – ponad 350 mln zł - co do grosza przekazać na drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne – dodawał.
Piorunek przyznając, że już wcześniej „wielu samorządowców wolałoby te pieniądze (zablokowane na lotnisko – dop.red.) przeznaczyć na drogi”, podkreślał, że „lotnisko też jest nam potrzebne” 
- Jeśli w tej edycji finansowej nie udałoby się  zrealizować lotniska, to trzeba przygotować wszystko do jego budowy w nowej perspektywie finansowej – mówił. 
Jacek Piorunek nie chciał spekulować kiedy miałaby zapaść ewentualna decyzja o przesunięciu wspomnianych 352 mln zł z lotniska na drogi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę