środa, 20 marca 2019 napisz DONOS@

Piorunek: 352 mln zł z RPO jak nie na lotnisko, to na drogi

Jeśli nie będzie możliwe wybudowanie regionalnego lotniska do 2015 roku, ponad 350 mln zł, dziś zarezerwowane z funduszy unijnych na lotnisko, powinno zostać przekazane na budowę dróg. Tak uważa Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego. Jak twierdzi tak samo myślą pozostali członkowie zarządu.

Jacek Piorunek
Jacek Piorunek

Budowa lotniska regionalne w Sanikach pod Tykocinem stanęła pod znakiem zapytania po uchyleniu przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, wydanej wcześniej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku decyzji środowiskowe. Bez tego dokumentu samorząd województwa podlaskiego nie może się ubiegać o pozwolenie na budowę lotniska. Tymczasem lotnisko którego koszt budowy szacuje się na koło pół miliarda złotych musi powstać w ciągu czterech lat, bo gro zarezerwowanych na nie środków – 352 mln zł - ma pochodzić z dotacji ze środków unijnych w ramach z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te bowiem muszą zostać wydane do końca 2015 roku inaczej przepadną.  
- Będziemy walczyć aby tę decyzję (decyzję środowiskową – dop.red.) szybko poprawić i tą inwestycję rozpocząć – mówił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, w porannej rozmowie na antenie Radia Nadzieja. - Jeśli to będzie niemożliwe, wśród członków zarządu jest przekonanie aby te wszystkie pieniądze które są zarezerwowane na lotnisko – ponad 350 mln zł - co do grosza przekazać na drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne – dodawał.
Piorunek przyznając, że już wcześniej „wielu samorządowców wolałoby te pieniądze (zablokowane na lotnisko – dop.red.) przeznaczyć na drogi”, podkreślał, że „lotnisko też jest nam potrzebne” 
- Jeśli w tej edycji finansowej nie udałoby się  zrealizować lotniska, to trzeba przygotować wszystko do jego budowy w nowej perspektywie finansowej – mówił. 
Jacek Piorunek nie chciał spekulować kiedy miałaby zapaść ewentualna decyzja o przesunięciu wspomnianych 352 mln zł z lotniska na drogi.

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę