Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wody w Narwi coraz więcej

Szybko podnosi się poziom wody w głównych rzekach regionu. Narew w okolicach Wizny jeszcze przed weekendem przekroczyła stan ostrzegawczy, który wynosi tu 440 cm. W niedzielę rano poziom wody wynosił już 455 cm, a dziś jest 462 cm i do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje już tylko 8 cm. Stan ostrzegawczy przekroczony jest także na Biebrzy w Osowcu. Tu poziom wody przekroczył 393 cm, przy ostrzegawczym wynoszącym 380 cm.

W pozostałych punktach pomiarowych, choć obserwowane są stałe wzrosty wody do przekroczenia stanów ostrzegawczych jest jeszcze daleko. W Łomży jest Narew (stan ostrzegawczy 400 cm) osiągnęła już 347 cm, przy czym w czwartek było jeszcze o 20 cm mniej. 

Szybki wzrost poziomu wody w rzecze ma związek ze spływem wód roztopowych oraz piętrzeniem wody przez pokrywę lodową w zlewniach górnej i środkowej Narwi oraz Biebrzy. Hydrolodzy ostrzegają, że należy oczekiwać dalszych wzrostów poziomu wody w strefie stanów wysokich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę