Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Galeria Veneda chce pozwolenia na budowę

Główne zdjęcie
Wizualizacja Galerii Veneda

W łomżyńskim ratuszu wszczęto postępowanie zmierzające do wydania pozwolenia na budowę Galerii Veneda. Duże centrum handlowe miałoby powstać u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. O budowę w tym miejscu hipermarketu kielecki developer Echo Investment zabiega już od ponad 10 lat.

Planowany układ sklepów w Galerii Veneda
Planowany układ sklepów w Galerii Veneda

Galeria Veneda ma mieć dwie kondygnacje. Na dolnej zaplanowano otwarty parking na 650 samochodów. Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 40 tys m2, a powierzchnia handlowo usługowa ma wynieść 16 tys m2. W galerii – zgodnie z planem – ma być hipermarket firmy Tesco, który zajmie niemal połowę całej galerii, oraz 80 sklepów i Foodcourt czyli część gastronomiczna.
Zgodnie z przygotowanym projektem wjazdy i wyjazdy z galerii planowane są z ulic: Gen. Wł. Sikorskiego, Zawadzkiej i Katyńskiej.

Warto dodać, że ciągle toczy się postępowanie sądowo-administracyjne w sprawie legalności  uchwalonego jeszcze w połowie 2009 roku nowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszczającego tu realizację galerii handlowej ze sklepem wielkopowierzchniowym. Zgodnie z ostatnim orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku ponownie ma zbadać skargę dwóch mieszkanek Łomży. Czują się pokrzywdzone nowym planem i zarzucają władzom miasta, że przy jego uchwalaniu naruszono kilka zapisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Przypomnijmy pierwszy plan zagospodarowania przestrzennego który dopuszczał tu budowę hipermarketu Rada Miasta Łomży przyjęła na początku 2005 roku. Niemniej po skardze mieszkańców Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził nieważność tamtej uchwały jako podjętej z naruszeniem zasad sporządzania planu miejscowego oraz z istotnym naruszeniem trybu jego sporządzania.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę