Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dodatkowe miliony euro nie dla nas

Województwo podlaskie nie dostanie dodatkowych środków za szybką i efektywną realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Do podziału jest premia wartości 300 mln euro. Ze wstępnego podziału środków dokonanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że pieniądze zostaną podzielone pomiędzy osiem województw. Najwięcej – 60 mln euro ma otrzymać warmińsko-mazurskie.

Ministerstwo dokonując podziału Krajowej Rezerwy Wykonania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego brało pod uwagę stopień wykonania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na dzień 31 grudnia 2010 roku. Podział KRW został dokonany w oparciu o poziom wykonania komponentu regionalnego PO KL mierzony kryterium tempa wydatkowania.

Województwo podlaskie jest w gronie tych, które najsłabiej radzą sobie z wydawaniem tych pieniędzy. Na koniec grudnia – według danych MRR – podlaskie z wynikiem 50,7% znalazło się na czwartym miejscu od końca jeśli chodzi o poziom wykonania przeznaczonej alokacji. Za nami są śląskie 49,8%, mazowieckie 49,2% i wielkopolskie 40,2%.

Wstępny podział krajowej rezerwy wykonania w ramach PO KL (300 mln euro) przedstawia się następująco:

1. Warmińsko-mazurskie – 60 mln euro
2. Zachodniopomorskie – 54 mln euro
3. Opolskie – 48 mln euro
4. Podkarpackie – 42 mln euro
5. Kujawsko-pomorskie – 36 mln euro
6. Świętokrzyskie 30 mln euro
7. Lubelskie – 18 mln euro
8. Pomorskie – 12 mln euro


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę