Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Czekają na Twój 1%

W rozliczeniach podatkowych za 2010 r. po raz kolejny można przekazać 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Tym razem wypełnienie wniosku ma być prostsze i polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej OPP oraz wysokości kwoty na jej rzecz.

Wyboru organizacji dokonuje się na podstawie wykazu organizacji mających status organizacji pożytku publicznego, opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na wykazie opublikowanym 12 grudnia 2010 roku jest 15. takich organizacji z Łomży i najbliższej okolicy. 

Pieniądze mogą też zostać przekazane na rzecz konkretnych osób. I tak np. warszawska Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" – OPP (KRS 0000037904) zbiera pieniądze na leczenie dwójki młodych łomżan. To niespełna dwuletni Maciej Kowalewski (zobacz: www.maciekkowalewski.cba.pl), w którego przypadku konsekwencją ciężkiego okresu noworodkowego jest dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym, oraz siedemnastoletnia Paulina Sokół (zobacz: www.dlapauliny.pl), która w kwietnia 2010 roku w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach tonęła na Pływalni Miejskiej w Łomży. Paulina długo walczyła o życie w szpitalu. Teraz jest osobą niepełnosprawną, potrzebuje stałej opieki, rehabilitacji i pomocy.
O wsparcie 1% zabiegają także rodzice małego Filipa Stankiewicza z podłomżyńskiej wsi Grzymały. Chłopiec, który choruje na rzadką chorobę genetyczną – Zespół Angelmana, także jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą".
Aby przekazać pieniądze na któreś z nich wystarczy w formularzu zeznania podatkowego w rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%" wpisać nazwisko i imię tej osoby, a w przypadku Filipa także dopisek Grzymały.

Oto łomżyńskie OPP z opublikowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (12 grudnia 2010 rok) wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010

KRS 12037  ŁOMŻYŃSKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH "HOSPICJUM" POD WEZWANIEM ŻWIĘTEGO DUCHA

KRS 48046 SPOŁECZNO - OŻWIATOWE STOWARZYSZENIE POMOCY POKRZYWDZONYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM "EDUKATOR"

KRS 71387 YACHT CLUB "ARCUS" W ŁOMŻY

KRS 82371 STOWARZYSZENIE KOBIET Z PROBLEMEM ONKOLOGICZNYM ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

KRS 85533 TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

KRS 93806 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KONARZYCACH

KRS 116934 "RUCH KOBIET DO WALKI Z RAKIEM PIERSI EUROPA DONNA W ŁOMŻY"

KRS 120679 ŁOMŻYŃSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

KRS 140029 STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ

KRS 149092 ODDZIAŁ REGIONALNY TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W ŁOMŻY

KRS 210678 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE "POMOCNA DŁOŃ" PRZY DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁOMŻY, UL. POLOWA 39

KRS 235186 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ NOWOGRODU

KRS 239949 FUNDACJA "GLOGERIANUM"

KRS 251577 ŁOMŻYŃSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE

KRS 269678 "CARITAS BLIŹNIM"


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę