Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Filharmonia Kameralna w Łomży doczeka prawdziwej sali koncertowej?

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Złożony przez miasto Łomża projekt o dofinansowanie z funduszy unijnych przebudowy i rozbudowy sali widowiskowej w Łomży (w dawnym urzędzie wojewódzkim – dop.red.) na potrzeby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zyskał pozytywną ocenę merytoryczną i może uzyskać wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Z szacowanych na ok. 16,5 mln zł. kosztów inwestycji dofinansowanie miałoby wynieść 4 mln 884 tys 611,32 zł czyli poniżej 30% wartości zadania.

Jak poinformował zarządzający RPO Urząd Marszałkowski w Białymstoku na konkurs wpłynęło 17 wniosków poprawnych formalnie, a pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 14 z nich. Ogólna ich wartość przekracza 55,5 mln zł, w tym wartość dofinansowania sięga niemal 27 mln zł.
Poza projektem dotyczącym sali łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, na dofinansowanie może liczyć także m.in. Zambrów, Wysokie Mazowieckie i Radziłów, przy czym ostateczną decyzję formalnie musi podjąć jeszcze zarząd województwa podlaskiego.
Złożony przez Zambrów projekt dotyczy Budowa Centrum Kultury. Z tzw. kosztów kwalifikowanych sięgających 9,7 mln zł dofinansowanie unijne miałoby wynieść 50%. Samorząd Wysokiego Mazowieckiego na przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, szacowanych łącznie na 5,6 mln zł (kwalifikowane 4,6 mln zł), otrzymałby wsparcie w wysokości nieco powyżej 2 mln zł. Gmina Radziłów, która złożyła projekt dotyczący modernizacji miejscowego parku na ogólną wartość niemal 2 mln zł, miałaby otrzymać z RPO dofinansowanie w wysokości 1,63 mln zł, co stanowi niemal 83% kosztów tej inwestycji.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę