Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Żywno: blokowanie obrad Rady Powiatu Łomżyńskiego jest nieetyczne

Główne zdjęcie
Wojewoda Maciej Żywno

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno formalnie stwierdził nieważność uchwały wygaszającej mandat radnego Powiatu Łomżyńskiego. Chodzi o uchwałę podjętą 10 grudnia 2010 r. przez Radę Powiatu Łomżyńskiego w obecności zaledwie 8 radnych powiatu podczas gdy ustawowe kworum w przypadku tej Rady wynosi 9 radnych. Wojewoda uchwałę musiał uchylić, bo „podjęta została z istotnym naruszeniem prawa”, ale jak podaje Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody „w ocenie Wojewody radni powiatu, którzy nie uczestniczą w sesjach postępują nieetycznie”. - Zostali wybrani do pełnienia swych funkcji w demokratycznych wyborach i wyborcy, mieszkańcy powiatu łomżyńskiego mają prawo oczekiwać, że będą oni wypełniali swe obowiązki – czytamy w przesłanym komunikacie.

W uzasadnieniu decyzji wojewody stwierdzającej nieważność uchwały znajduje się m.in. powołanie na stanowisko Naczelnego Sądu Administracyjnego OZ. we Wrocławiu, zawarte w wyroku z dnia 18 września 1990 r., sygn. akt SA/Wr 849/90 zgodnie, z którym „właściwie rozumiany cel ustanowienia warunku quorum nakazuje przyjąć, że będzie on dotrzymany tylko w razie obecności odpowiedniej liczby członków ciała kolegialnego na sali obrad, i to obecności faktycznej, nie zaś wynikającej jedynie z liczby podpisów złożonych wcześniej na liście obecności”.

Na rozstrzygnięcie wojewody radni powiatu przysługuj prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, ale raczej jest to mało prawdopodobne.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę