Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Ponownie będą wybierać marszałka

Województwo podlaskie jest jedynym w Polsce w którym nie ma jeszcze wybranych nowych władz samorządu województwa. Jest tak mimo, że od samego początku teoretycznie jest większościowa koalicja PO - PSL zdolna objąć władzę. I teoretycznie dziś koalicja ta ma już z siebie wybrać nowe władze województwa.

Podczas dzisiejszych obrad sejmiku w porządku obrad ponownie znalazł się wybór marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Poprzednim razem – jeszcze przez świętami Bożego Narodzenia – zgłoszony przez koalicję kandydat na marszałka – obecny wojewoda Maciej Zywno  ku powszechnemu zaskoczeniu, nie uzyskał wymaganej większości głosów do objęcia stanowiska marszałka.
Teraz zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej i radni sejmiku z PO na to stanowisko wskazują Jarosława Dworzańskiego, dotychczasowego marszałka województwa. W pięcioosobowym zarządzie województwa z PO mają znaleźć się także Jacek Piorunek z Łomży i Cezary Cieślukowski z Suwałk.
Zgodnie z umową koalicyjną pozostałe dwa fotele mieliby objąć kandydaci wskazani przez PSL. Według nieoficjalnych informacji mieli to by być: Mieczysław Baszko i Walenty Korycki, który dziś jest dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę