Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zażalenie prezesa "Zamtexu" ws. powołania nadzorcy sądowego

Prezes zambrowskiego "Zamtexu" złożył zażalenie na powołanie w jego firmie nadzorcy sądowego. Taką decyzję sądu gospodarczego spowodowało złożenie przed miesiącem wniosku o ogłoszenie upadłości zambrowskiej "bawełny".


Jednak prezes firmy - Krzysztof Zaremba - uważa, że spółka jest w zbyt trudnej sytuacji finansowej, by opłacać jeszcze wyznaczonego przez sąd nadzorcę pilnującego do czasu orzeczenia majątku firmy. Pismo to może wpłynąć na opóźnienie ewentualnego ogłoszenia upadłości, a tymczasem pracownicy "Zamtexu" wystąpili do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie niewypłacania im pensji.
Mimo, że ich zakład cały czas produkuje tkaniny i pościel, około 140 osób od kilku miesięcy pracuje bez żadnego wynagrodzenia i dlatego – ich zdaniem - sprawą powinien zająć się prokurator.

Żaden z pracowników nie decyduje się na porzucenie firmy, ponieważ w razie ogłoszenia upadłości, mają szansę na wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę