Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nowym marszałkiem województwa będzie... Dworzański

Główne zdjęcie
Jarosław Dworzański (fot. archiwum)

Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej w środę wieczorem wskazał Jarosława Dworzańskiego, dotychczasowego marszałka województwa podlaskiego, jako nowego kandydata na stanowisko marszałka województwa podlaskiego. Wcześniej z ubiegania się o fotel wycofał się obecny wojewoda podlaski Maciej Żywno, który podczas grudniowej sesji sejmiku, ku powszechnemu zaskoczeniu, nie uzyskał wymaganej większości głosów do objęcia stanowiska marszałka. Sesja na której radni województwa ponownie mają wybierać marszałka odbędzie się poniedziałek 10 stycznia. Podlaskie jest jedynym regionem, w którym po listopadowych wyborach samorządowych nie ukształtował się jeszcze nowy zarząd województwa.

Wyboru nowego kandydata na marszałka województwa Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej dokonał w obecności Grzegorza Schetyny, wiceprzewodniczącego krajowych struktur Platformy. Po wycofaniu się Żywny o fotel ubiegało się dwóch kandydatów - Maciej Perkowski i Jarosław Dworzański. W głosowaniu Dworzański wygrał 10 do 2 i to on podczas sesji sejmiku w najbliższy poniedziałek ma zostać formalnie zgłoszony jako kandydat na marszałka województwa. Kandydaturę poparli też w środę radni PO w sejmiku.
Władze regionalne PO wytypowały także dwóch kandydatów na członków zarządu województwa. To Jacek Piorunek z Łomży i Cezary Cieślukowski z Suwałk.
Zgodnie z umową koalicyjną podpisaną przez PO i PSL pozostałe dwa fotele w zarządzie województwa obejmą kandydaci wskazani przez PSL. Mieli to by być: Mieczysław Baszko i Walenty Korycki, który dziś jest dyrektorem  Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę