Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Osiemnastka BPN

Główne zdjęcie
Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy w tym roku będzie obchodził 18-lecie istnienia. Park został utworzony na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września 1993 roku jako 18-ty z kolei polski park narodowy. Obecnie, spośród 23 polskich parków narodowych BbPN jest największym parkiem narodowym i jednym z większych w Europie. Jego powierzchnia to niemal 60 tysięcy hektarów.

Najcenniejsze walory Parku to szeroka dolina mającej charakter naturalny silnie meandrującej rzeki Biebrzy, z największym zespołem torfowisk w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i w Europie Środkowej ostoi ptaków wodno-błotnych. To także największa w Polsce ostoja łosi. Szacuje się, że w Kotlinie Biebrzy żyje  około 1400 osobników.

Rok 2011 będzie obchodzony w Biebrzańskim Parku Narodowym jako ROK ORLIKA GRUBODZIOBEGO. Obecnie Kotlina Biebrzańska jest jedynym miejscem stałego występowania orlika grubodziobego w Polsce. Gnieździ się tu ok. 10-15 par. Ten region jest też zachodnią granicą występowania tego gatunku w Europie.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę