Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Gorące serca...

Główne zdjęcie
Krzysztof Pyczot

Około 60 tysięcy czerwonych serduszek będą mieli do rozlepienia wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy w najbliższą niedzielę (9 stycznia) wyruszą na ulice Łomży, ale także Wizny, Jedwabnego, Tarnowa (gm. Miastkowo) i Ciechanowca. W sumie będzie ich aż 180. W tym roku WOŚP zagra po raz dziewiętnasty! Tym razem by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla urologii i nefrologii dziecięcej.

W Łomży wolontariusze WOŚP ze specjalnymi identyfikatorami i puszkami pieniądze zbierać będą od godziny 9 do 15.30. Ale w trakcie finału Orkiestry będzie także moc innych atrakcji. Głównym miejscem w tym roku będzie Plac Niepodległości. To tu stanie specjalna scena na której odbywać będą się koncerty i licytacje, a obok  prezentować się będą zaangażowani w organizację finału przedstawiciele grup paramilitarnych, członkowie Auto Mobil Klubu Łomżyńskiego, czy strongmeni. Jak zapowiada Krzysztof Pyczot, który stoi na czele kilkunastoosobowego  łomżyńskiego sztabu WOŚP, w Łomży w niedzielę będzie działo się niezwykle dużo. Impreza na Placu Niepodległości rozpocznie się już o godz. 10. i zakończy dopiero ok. 22, a w jej trakcie to właśnie jego strongmeni mają wnieść w samochodzie osobowym na scenę. Na tej samej scenie, której ustawienie sfinansuje miasto Łomża, będzie prezentowało się kilkanaście zespołów m.in. z Łomży, Białegostoku, Ostrołęki, Różana, Gniezna i Wizny. Na scenie zaprezentuje się także O 20. tradycyjne światełko do nieba, a po nim (ok. 20.30) narodowe tańce kaukaskie zaprezentuje zespół „Kaukaz”.
Działo się będzie także w wojskowym Batalionie Remontowym przy Alei Legionów (od 10.00 do 15.00), gdzie tego dnia odbędzie się pokaz uzbrojenia, pokazy pierwszej pomocy oraz możliwość zwiedzania sali tradycji ale także będzie można „wojskowym” specjalistom oddać do bezpłatnego sprawdzenia swój samochód.     
Jedną z większych atrakcji orkiestrowej niedzieli w Łomży będzie „Zjazd na byle czym” (godz. 12-14.00). Impreza organizowana jest na terenie muszki koncertowej przy ul. Zjazd i jak zachęcają organizatorzy ma charakter rozrywkowy, jest połączeniem zawodów sportowych z piknikiem na świeżym powietrzu i skierowany jest do wszystkich którzy nie potrafią siedzieć w domu oraz czują ducha sportowej rywalizacji na wesoło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę