Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Ponad 300 litrów życia

Od trzech lat w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży organizowana jest akcja „Oddaj krew ...z Chrystusem”. W sumie dzięki niej uzbierano ponad 305 litrów krwi, które trafiło łomżyńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a następnie do szpitali w całym regionie. W niedzielę (2 stycznia 2011 roku) o godz. 12.00 w kościele Krzyża Świętego w Łomży odprawiona została Msza święta w intencji uczestników akcji, rodzin krwiodawców oraz osób zaangażowanych w publicznej służbie krwi.

Anna Ogrodnik-Wycik i ks. Andrzej Godlewsk
Anna Ogrodnik-Wycik i ks. Andrzej Godlewsk

Po Mszy świętej, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II miało miejsce spotkanie opłatkowe. Po składanych wzajemnie życzeniach, przy śpiewie kolęd, podsumowano trzeci rok trwania, zainicjowanej w marcu 2008 roku, akcji. Uczestnicząca w spotkaniu pani dr Anna Ogrodni-Wycik – kierownik Łomżyńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poinformowała, że w 2010 roku, podczas czterech edycji akcji Oddaj krew ...z Chrystusem, przeprowadzonych w Centrum Katolickim, dokonano 229 donacji, których rezultatem jest ponad 102 litry krwi. Dla zobrazowania skali tego wyniku dodała, że taka ilość życiodajnego płynu zabezpiecza miesięczne potrzeby całego łomżyńskiego szpitala.
Ogółem, w ciągu trzech lat, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, w wyniku 667 donacji oddano ponad 305 litrów krwi.
Organizatorzy akcji wyrażają szczerą wdzięczność wszystkim, którzy życzliwie odpowiadając na nieustanne zapotrzebowanie, podzielili się swoją krwią w ramach przeprowadzonych dotychczas dwunastu edycji akcji Oddaj krew ...z Chrystusem. Dziękują też kierownictwu i pracownikom Łomżyńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za zaangażowanie w organizacje mi przeprowadzenie kolejnych akcji. Jednocześnie, już dziś zapraszają do udziału w kolejnych edycjach akcji Oddaj krew ...z Chrystusem, które w 2011 roku planowane są na 3 kwietnia, 12 czerwca, 21 sierpnia i 11 grudnia.

Tadeusz Babiel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę