Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok: pod ciężarem śniegu zawalił się dach sklepu "Bojary"

Zawalił się dach pawilonu handlowego "Bojary" przy ul. Słonimskiej w Białymstoku. Runął pod naporem śniegu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Choć zniszczeń nie widać z zewnątrz, strażacy wstępnie oszacowali, że zawaliło się ok. 50 % powierzchni dachu. Elementy konstrukcji wpadły do wnętrza sklepu, tuż za kasami. "Szacunkowo na dachu sklepu zalega ok. 30-40 cm" - informuje starszy kapitan Andrzej Łapuć z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Jak doszło do tego zdarzenia, ustali Inspekcja Nadzoru Budowlanego. Dach był remontowany pół roku temu. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Białystok, ostatnio przeciekał. Był odśnieżany tydzień temu.

Straż miejska apeluje do właścicieli innych wielkopowierzchniowych budynków, aby zadbali o odśnieżenie dachów. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będą dodatkowe kontrole sklepów, hal sportowych i szkół.

Osoby, które nie zastosują się do poleceń nadzoru budowlanego, mogą zostać ukarane mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 tys. zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę