Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Na zrehabilitowanie czekali 140 lat

Po 140 latach Czyżew w powiecie wysokomazowieckim odzyska prawa miejskie. Uzyskane w 1738 r. prawa miejskie, Czyżew stracił w 1870 r. ukazem carskim za udział ludności w powstaniu styczniowym. Teraz ponownie je odzyska. Zgodnie z decyzją rządu od 1 stycznia 2011 roku Czyżew znowu będzie miastem, a dodatkowo z dotychczasowej nazwy wykreślone będzie określenia Osada.

Dziś wieś w powiecie wysokomazowieckim zamieszkuje 2,6 tysiąca osób. Dzięki prawom miejskim dla Czyżewa uporządkowane zostaje nazewnictwo w okolicy. W skład nowego miasta wejdzie cały obszar obecnej wsi Czyżew Osada, sąsiadująca z nią wieś Czyżew Stacja i część kilku przyległych miejscowości ze słowem „Czyżew” w nazwie.
Czyżew będzie czwartym miastem w powiecie wysokomazowieckim i 40 w województwie podlaskim. Przypomnijmy: 1 stycznia 2010 roku miastem stało się, także położone na terenie powiatu wysokomazowieckiego, Szepietowo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę