Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Więcej pieniędzy na bulwary w Łomży

Główne zdjęcie
Podpisanie porozumienia w sprawie zwiększenia dofinansowania na bulwary w Łomży. Od lewej: Jacek Piorunek, Jarosław Dworzański, Mieczysław Czerniawski.

Ponad 14 milionów złotych to wartość dofinansowania, które ma otrzymać miasto Łomża na zagospodarowanie bulwarów nad Narwią. Porozumienie w tej sprawie w czwartek podpisali marszałek województwa Jarosław Dworzański i prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Pierwotnie Łomża miała otrzymać ponad 9 mln zł, ale ponieważ pozostawiona na ewentualne odwołania rezerwa - około 5 mln zł - nie została wykorzystana, można ją było przeznaczyć na Łomżę – mówi Jacek Piorunek członek Zarządu Województwa. - To też prawdopodobnie jeszcze nie ostateczna kwota i możliwe będą kolejne zwiększenia – dodaje Piorunek.

Docelowo bulwary mają się rozpościerać pomiędzy dwoma mostami, ale ze względu na ograniczone możliwości finansowe pracę będą dzielone na etapy. W tym pierwszym, którego dotyczy wniosek złożony przez miasto do Urzędu Marszałkowskiego mają zostać zbudowane ścieżki piesza i rowerowa wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, port rzeczny w okolicach ulic Żydowskiej, marina oraz obiekty dodatkowej infrastruktury takiej jak ulice dojazdowe i parkingi, hangar z warsztatem szkutniczym czy toaletami.
Złożony przez miasto wniosek opiewał na ponad 27 mln zł. Dofinansowanie na jakie liczyła Łomża to około 18 mln zł. W chwili rozstrzygnięcia konkursu takich pieniędzy dla łomżyńskiego wniosku nie było. Miasto miała otrzymać ponad 9 mln zł plus ewentualne pieniądze które pozostałyby po odwołaniach. Ponieważ pozostawiona na ewentualne odwołania rezerwa - około 5 mln zł - nie została wykorzystana, można ją przeznaczyć na dofinansowanie bulwarów.
- Na łomżyńskie bulwary mają trafić także pieniądze jakie uda się zaoszczędzić na przetargach innym beneficjentom uczestniczącym w tym samym konkursie – mówi Jacek Piorunek, dodając, że być może udałoby się nawet dojść do pełnego wnioskowanego przez miasto dofinansowania zadania.    

Warto dodać, że przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu budowy bulwarów miasto ogłosiło jeszcze w lipcu, a w połowie września odbyło się otwarcie ofert złożonych przez zainteresowane zleceniem firmy. Zgłosiło się w sumie pięć firm z Warszawy, Gdańska i Szczecina z ofertami od niespełna 13,75 mln zł,  do nieco ponad 17 mln zł. Były prezydent Łomży Jerzy Brzeziński zwycięzcy przetargu  nie chciał wyłaniać pozostawiając to nowemu prezydentowi Łomży. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym pierwszy etap bulwarów nad Narwią w Łomży miałby powstać do końca listopada 2012 roku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę