Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Setki milionów z RPO

Ponad 1,9 mld zł czyli już ponad 70 proc. środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego znalazła adresatów. Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Białymstoku, który zarządza Programem, na konta beneficjentów trafiło już ponad 682 mln zł, przy czym 430 mln zł w tym roku.

Tylko w 2010 roku rozdysponowano prawie 190 mln euro. W ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego odbyło się 27 konkursów, w których zarówno samorządy, jak i przedsiębiorcy mogli zdobyć środki na sfinansowanie swoich projektów.
Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji proekologicznych w tym likwidację składowisk śmieci, czy budowę infrastruktury wodno – kanalizacyjna, oraz na rozbudowę swojej infrastruktury turystycznej. O dotacje walczyły szkoły, szpitale i przychodnie, instytucje kultury.
Adresatami pięciu konkursów zorganizowanych w tym roku byli przedsiębiorcy. Te konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim, przeprowadzonym w lipcu i sierpniu, wartość wniosków o dofinansowanie przekroczyła ponad trzykrotnie dostępną pulę środków. W sumie dotychczas ponad 430 projektów przedsiębiorców - z czego ponad 260 w samym 2010 roku - uzyskało dofinansowanie z RPOWP o łącznej wartości ponad 230 mln zł. By zrealizować dofinansowane przedsięwzięcia przedsiębiorcy zatrudnili lub wkrótce zatrudnią ponad 2,5 tysiąca osób – informuje Urząd Marszałkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę