Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

W Turośli dzieci bardziej widoczne

Główne zdjęcie
Taśmy odblaskowe otrzymali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej

Uczniowie szkół z terenu gminy Turośl pod Kolnem otrzymali specjalne fluorescencyjne taśmy. Po przytwierdzeniu ich do kurtek dzieci będą bardziej widoczne, podczas pokonywania samodzielnie nawet parokilometrowe odcinków drogi do szkoły. Opaski uczniom zafundowali wójt gminy i Placówka Terenowa KRUS w Kolnie.

Jak podaje Zofia Kalinowska z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku akcja przekazania taśm odblaskowych odbyła się po raz kolejny. W 2009 i 2010r. dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich z woj. podlaskiego przekazano w sumie 6800 opasek odblaskowych. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przekazano 650 taśm odblaskowych uczniom ze Szkoły Podstawowej w Turośli i Ptakach oraz Gimnazjum w Turośli.
- To dzięki taśmom fluorescencyjnym i innym elementom odblaskowym dzieci stają się bardziej widoczne – podaje Kalinowska. Dodaje też, że wręczanie taśm poprzedzone było pogadankami i prezentacjami dotyczącymi podstawowych zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie, a także wyświetlano film animowany pt.: „Rodzina Porażków”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę