Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Schetynówki” w 2011 r. pod Nowogrodem

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdziło listę inwestycji drogowych dofinansowanych z budżetu państwa w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W sumie w województwie podlaskim w przyszłym roku ma zostać zmodernizowanych łącznie 147 km dróg powiatowych i gminnych. Najbliższe nam „schetynówki” to kawałki Mątwica - Szablak i Grzymały – Mątwica pod Nowogrodem.

Oba te kawałki mają łącznie 1430 metrów długości, a ich remont ma kosztować nieco ponad 650 tys zł, przy czym zgodnie z założeniami „schetynówek” połowa kosztów pokryta byłaby przez samorząd, a połowa przez Skarb Państwa.   
Wśród „wybranych” dróg gminnych jest jeszcze projekt gminy Radziłów (pow. grajewski) dotyczący łącznie przebudowy 675 metrów dwóch ulic Nastawne j i Gumiennej. Rządowa dotacja na jaką liczy gmina to 482 tys zł.

Wśród zatwierdzonych do realizacji dróg powiatowych są trzy z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Zarząd powiatu Wysokie Mazowieckie chce przebudować ok. 10 km drogi Kulesze Kościelne – Kobylin Borzymy – dotacja 3 mln zł, zarząd powiatu grajewskiego, również z dotacją 3 mln zł, chce zbudować nieco ponad 1 km ul Wiórowej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Przemysłową, Fabryczną i Robotniczą, a zarząd powiatu w Kolnie ma wyremontować prawie 6,5 km drogi Kolno – Janowo – Łosewo – Niskowizna – Piasutno Żelazne – Dorylas. Dotacja którą ma otrzymać z budżetu państwa na to zadanie to 2,35 mln zł.

Niestety wśród wybranych do realizacji nie ma wniosków miasta Łomży, starostwa łomżyńskiego, gminy Łomża, gminy Piątnica, czy gminy Śniadowo, ale być może niektóre z nich będą jeszcze miały szanse. Jeżeli po przeprowadzonych przetargach będą oszczędności w programie, a tak bywało w poprzednich edycjach, do realizacji będą kierowane kolejne projekty. Tymczasem złożony przez miasto Łomża projekt remont ul. Poznańskiej od Legionów do Poligonowej jest drugi na „liście rezerwowej”, a złożony przez powiat łomżyński wniosek dotyczący przebudowy ponad 5,5 km drogi Osobne – Wierzbowo – Chomentowo – Śniadowo jest na tej liście trzeci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę