Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na zakaz zabudowy

Główne zdjęcie
teren którego ma dotyczyć zakaz zabudowy

Przed rokiem radni Łomży podjęli uchwałę o przystąpieniu od opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części Łomży „w celu wprowadzenia zakazu zabudowy”. Zakaz miałby objąć ogromny obszar - kilkuset hektarów terenów od okolic ulicy Zdrojowej i Starej Łomży aż do Szosy Zambrowskiej i dalej na zachód aż po Zawady Przedmieścia. I choć ówczesne władze miasta przekonywały, że zależy na czasie do dzisiaj planu nie ma. Prawdopodobnie będzie gotowy przed wakacjami, i dopiero wówczas nowi radni zdecydują czy faktyczny zakaz zabudowy zostanie wprowadzony w życie.

Przypomnijmy pomysł wprowadzenia zakazu zabudowy poprzednie władze Łomży argumentowały możliwą degradacja przestrzeni przez powstającą tu zabudowę „w sposób niezgodny z zasadami ładu przestrzennego”. Przed rokiem – 28 grudnia 2009 roku - uchwałę „wywołującą plan” poparło tylko 8 radnych ale przeciwko niej zagłosowało jedynie 5 radnych z 23-osobowego gremium.
Już samo podjęcie uchwały dało administracji prawo zawieszenia na rok składanych przez mieszkańców wniosków o wydania warunków zabudowy działek. Ten okres właśnie mija, a planu w dalszym ciągu nie ma. Prawdopodobnie będzie dopiero za kilka miesięcy. Z przedstawionego przez nowego prezydenta spisu tzw. wydatków niewygasłych, czyli tych których mimo zapisu w budżecie miasta nie udało się zrealizować w bieżącym roku wynika, że pieniądze na ten cel miałyby zostać wydane do końca maja 2011 roku.
Dopiero wówczas opracowany projekt  planu zagospodarowania przestrzennego te części Łomży mógłby trafić pod obrady Rady Miasta i jeśli wprowadzenia zakazu poparli by nowy radni wówczas zakaz wszedłby w życie. Zgodnie z tym co mówiły poprzednie władze miasta zakaz zabudowy obowiązywać miałby 2-3 lata. W tym czasie miałoby zostać opracowane nowe Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta (prace już trwają), a następnie na tej podstawie musiałby zostać uchwalony nowy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę