Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Poczta

Jeszcze w 1928 r. Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny w Łomży rozwoził przesyłki… konno - jak udowadnia fotografia z pamiątkowego tableau, zachowanego w zbiorach łomżyńskiego Muzeum. Wykonana przez zakład fotograficzny „Rembrandt” zbiorowa pamiątka z portretami wszystkich pracowników, powstała z okazji dziesięciolecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Czyż to nie piękna historia ? Pomysł na atrakcje turystyczną, kolekcjonerskie emisje, pokazy w dawnych strojach… Dla wielu z nas może zdumiewające - oto mimo  wynalazków technicznych, podstawą pracy poczty był posłaniec pieszy lub konny, jak blisko tysiąc lat wcześniej za króla Bolesława Chrobrego, który organizując Państwo Polskie wprowadził  regularne obowiązki pocztowe, tak aby dniem i nocą otrzymywać wiadomości - z kraju i zza granicy „wszelkie sprawy i wypadki świeżo wydarzone” - jak odnotował w swojej kronice Długosz… Czas podziękować za kolejny, wspólny rok wędrówek wirtualnych po zbiorach łomżyńskiego Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży: wg licznika oglądalność Skarbów  wzrosła w ciągu roku o kolejne 30.ooo odsłon. W sumie prawie 100 odcinków odsłaniano ponad 74 tysiące razy, co dowodzi niesłabnącego zainteresowania przeszłością.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę