Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża „wraca” na Mazowsze?

Działająca w Łomży Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, swym zasięgiem – poza dotychczasowymi województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim - ma objąć także całe województwo mazowieckie włącznie z Warszawą. Tak miałoby się stać już w 2012 roku, a OKE zmieniła by nie tylko obszar którym się opiekuje, ale także kompetencje i m.in. nazwę. Minister Edukacji Narodowej właśnie ogłosiła, że skończono pracę nad projektem ustawy o systemie oceniania jakości edukacji. Minister chce powołać urząd naczelnego inspektora jakości edukacji w randze wiceministra oraz nowe instytucje zajmujące się przeprowadzaniem ogólnopolskich egzaminów i kontrolowaniem pracy szkół.

Jak podaje „Rzeczpospolita” zamiast więc obecnej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, ośmiu okręgowych komisji egzaminacyjnych i 16 kuratoriów w każdym województwie powstanie krajowy ośrodek jakości edukacji w Warszawie z siedmioma podległymi mu regionalnymi ośrodkami. Minister ogłosiła, że znajdą się one: w Jaworznie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Łomży, Poznaniu i Wrocławiu, czyli w miastach, w których obecnie ma siedziby siedem okręgowych komisji egzaminacyjnych. W regionalny ośrodek nie przekształci się komisja w Warszawie.
– W stolicy będzie centralna instytucja. Nie chcemy mnożyć urzędów, więc zdecydowaliśmy, że zadania warszawskiej komisji przejmie ośrodek w Łomży. Będą mu podlegały trzy województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie – wyjaśnia Hall. Dodaje, że MEN przeanalizował liczbę szkół na tym terenie i nie powinno być problemu z ich obsługą.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę