Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przez 10 lat wyprowadzała pieniądze ze szkoły

Blisko 160 tys zł zagarnęła była księgowa jednej z wysokomazowieckich szkół. Przyznała się i chce dobrowolnie poddać karze 2 lat więzienia, w zawieszeniu na 5 lat. Ma też naprawić całą szkodę, czyli oddać wszystkie zagarnięte pieniądze. Akt oskarżenia wysokomazowiecka prokuratura właśnie skierowała do tutejszego sądu.

W śledztwie ustalono, że księgowa odpowiadająca za finanse placówki wielokrotnie przywłaszczała pieniądze, dopisując różne kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych do przelewów na swoje konto lub samodzielnie przyznając sobie pieniądze czy wypłacając nienależne zaliczki. W sumie uzbierało się tego, jak ustaliła prokuratura, ponad 157 tys. zł.
Kobieta przyznała się. Tłumaczyła, że robiła to, bo miała trudności finansowe. Po wykryciu przestępstwa, została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Ze stanowiska została też odwołana dyrektorka gimnazjum, która także obejmuje skierowany do sądu akt oskarżenia. Prokuratorzy oskarżyli ją o brak należytego nadzoru, ale wnoszą o warunkowe umorzenie postępowania wobec niej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę