Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Renty strukturalne: 382 „szczęśliwców”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na swoich stronach internetowych zamieściła listy rolników uprawnionych do renty strukturalnej. Listy opublikowano z podziałem na województwa. W podlaskim o renty wystąpiło 863 rolników, a pieniędzy wystarczyło na przyznanie ich tylko 382.

Nabór wniosków o przyznanie  rent strukturalnych przeprowadzany był od 1 do 10 września. Ogółem w skali kraju złożono 11 463 wnioski jak podaje Agencja kolejność przysługiwania pomocy finansowej została ustalona w oparciu o kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 czerwca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Renty strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. Nr 109, poz.750 z późn. zm.).
Listy zawierają informacje o kolejności wnioskodawców, którym według stanu na 15 grudnia 2010 r. będzie przysługiwała renta strukturalna w poszczególnych województwach z zaznaczeniem tych wnioskodawców, w przypadku których uwzględnienie wniosku spowoduje przekroczenie dostępnego limitu środków.
Jak czytamy w komunikacie wszystkie osoby, których wnioski mieszczą się w wojewódzkich limitach środków finansowych, zgodnie z § 19b ust. 1 ww. rozporządzenia otrzymają postanowienia o spełnieniu warunków do uzyskania renty strukturalnej. Natomiast ze względu na trwające w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi prace nad nowelizacją przepisów rozporządzania MRiRW o podziale środków PROW 2007-2013, wstrzymuje się wydawanie decyzji odmawiających przyznania renty strukturalnej dla osób, których wnioski nie mieszczą się w wojewódzkich limitach środków.
Nazwiska „szczęśliwców” z województwa podlaskiego i tych dla których pieniędzy zabrakło można znaleźć na stronie internetowej ARiMR.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę